Aktualizace joomla 3

Jestli jste vlastníkem nebo správcem více webů postavených na Joomla!, jste postaveni dříve nebo později před otázku, jak stránky nějakým jednoduchým způsobem hromadně spravovat. Ze všech operací, které se na stránkách běžně dějí je asi nejotravnější aktualizace jádra samotné Joomly, instalovaných rozšíření a kompletní, nebo rozdílové zálohování webů.

R AntispamSe spamem se potkal každý, kdo umožnil návštěvníkům svých stránek vkládat a zveřejňovat nějaký obsah. Návštěvní knihy, fóra, ale i diskuze pod články jsou magnetem pro neúnavnou armádu robotů a placených uživatelů, kteří zahlcují vaše stránky nesmyslnými příspěvky.

Poznámka: pokud jste nikdy neměli se spamem na vašich stránkách co do činění, rovnou je smažte. Když nestojí za námahu ani výše zmíněným, pak už nikomu.

Upozorňuji, že tento základní návod neřeší všechny vaše možné problémy s napadenými stránkami pokud napadení vzniklo vinou nezabezpečeného serveru, jste totální lajdáci, nebo nemáte administrátorský přístup k vašim stránkám. V první řadě byste měli mít k dispozici aktuální, čistou a nenapadenou zálohu vašich stránek. Tím si ušetříte spoustu následných starostí a práce. Dále je nutný plný přístup k administraci Joomly samotné, hostingu pro změnu hesel k FTP, databázi a případně hostingovému účtu.

V následujícím textu nehledejte žádné univerzální návody, nebo detailní informace. Pokusil jsem se jen krátce popsat použitelnost eshopů Virtuemart, Phoca Cart, J2Store, JoomShoppingredSHOP, SimpleCaddy a Hikashop na první dojem...


Virtuemart

VirtuemartShop zdarma pro Joomlu se nemusí nutně rovnat Virtuemart. Ale v české kotlině se to stává pravidlem. Hlavně pro velkou podporu ze strany domácích vývojářů a firem nabízejících například komplexní hotová řešení, nebo dílčí rozšíření na propojení s účetními programy nebo nabídkovými portály.

Vytvoření slušného překladu pro Joomla rozšíření zabere spoustu volného času a vyžaduje alespoň elementární znalosti daného rozšíření, funkcí a názvosloví překladu samotné Joomly a samozřejmě i znalostí jazyků a to jak původního, tak rodné češtiny.