Spam na fórech, diskuzích a návštěvních knihách

R AntispamSe spamem se potkal každý, kdo umožnil návštěvníkům svých stránek vkládat a zveřejňovat nějaký obsah. Návštěvní knihy, fóra, ale i diskuze pod články jsou magnetem pro neúnavnou armádu robotů a placených uživatelů, kteří zahlcují vaše stránky nesmyslnými příspěvky.

Poznámka: pokud jste nikdy neměli se spamem na vašich stránkách co do činění, rovnou je smažte. Když nestojí za námahu ani výše zmíněným, pak už nikomu.

Číst dál...

Eshopy zdarma pro Joomlu

V následujícím textu nehledejte žádné univerzální návody, nebo detailní informace. Pokusil jsem se jen krátce popsat použitelnost eshopů Virtuemart, JoomShopping, J2Store, Phoca Cart, redSHOP, SimpleCaddy a Hikashop na první dojem...


Virtuemart

VirtuemartShop zdarma pro Joomlu se nemusí nutně rovnat Virtuemart. Ale v české kotlině se to stává pravidlem. Hlavně pro velkou podporu ze strany domácích vývojářů a firem nabízejících například komplexní hotová řešení, nebo dílčí rozšíření na propojení s účetními programy nebo nabídkovými portály.

Číst dál...

Jak zachránit hacknutou Joomlu

Upozorňuji, že tento základní návod neřeší všechny vaše možné problémy s napadenými stránkami pokud napadení vzniklo vinou nezabezpečeného serveru, jste totální lajdáci, nebo nemáte administrátorský přístup k vašim stránkám. V první řadě byste měli mít k dispozici aktuální, čistou a nenapadenou zálohu vašich stránek. Tím si ušetříte spoustu následných starostí a práce. Dále je nutný plný přístup k administraci Joomly samotné, hostingu pro změnu hesel k FTP, databázi a případně hostingovému účtu.

Číst dál...

Jak se stát úspěšným hackerem v Čechách

Vytvoření slušného překladu pro Joomla rozšíření zabere spoustu volného času a vyžaduje alespoň elementární znalosti daného rozšíření, funkcí a názvosloví překladu samotné Joomly a samozřejmě i znalostí jazyků a to jak původního, tak rodné češtiny.

Číst dál...

Jak nainstalovat češtinu do Joomla 2.5 přes FTP

Podívejte se do instalačního balíčku cs-CZ_joomla_lang_full_2xxxx.zip. Najdete tam pkg.cs-CZ.xml, site_cs-CZ.zipcs-CZ_TinyMCE.zip a admin_cs-CZ.zip.

Kompletní obsah (všechny soubory) z site_cs-CZ.zip nakopírujte přes FTP na web do složky /language/cs-CZ/.
Kompletní obsah (všechny soubory) z admin_cs-CZ.zip do administrator/language/cs-CZ/.
Soubor pkg.cs-CZ.xml do složky administrator/manifests/packages/.

Celou složku tinymce cs-CZ_TinyMCE.zip nakopírujte do media/editors/.
Soubor TinyMCE_cs-CZ.xml do složky administrator/manifests/packages/.

Při vytváření složek a kopírování souborů pozor na velikost písmen!

Nyní jděte do nabídky Extension - Extension Manager - Discover, klikněte na ikonu Purge Cache a Discover (Rozšíření - Správce rozšíření - Pátrání, Pročistit mezipaměť & Pátrání), Tam vyberte nalezené překlady češtiny a klikněte na Install. Překlady se korektně nainstalují, budou se zobrazovat a můžete je používat běžným způsobem.