Přátelské URL v Joomla

Přátelské URL (Search Engine Friendly URLs) v Joomla! byly vždy pro některé uživatele malou noční můrou. Historicky nebylo vždy možné, aby vypadaly tak jak uživatel chtěl nebo jak by vypadat měly. Pak nezbývalo, než sáhnout po rozšíření třetích stran (JomSEF, sh404SEF,...).

Univerzální oprava instalace Joomly

Často se v dotazech na různých fórech setkáte s uživatelskými problémy typu: nejde instalovat rozšíření, aktualizovat Joomlu, nahrávat obrázky či soubory, ukládat položky,... objevují se chybová hlášení: 500 Internal server error, chyba databázové tabulky xy,... problémy s přihlašováním, odezva stránek při jejich správě a další a další.

Eshopy zdarma pro Joomlu

V následujícím textu nehledejte žádné univerzální rady, nebo detailní informace. Pokusil jsem se jen krátce popsat použitelnost eshopů Virtuemart, Phoca Cart, J2Store, JoomShoppingredSHOP a Hikashop na první dojem...

Aktualizace joomla 3

Jestli jste vlastníkem nebo správcem více webů postavených na Joomla!, jste postaveni dříve nebo později před otázku, jak stránky nějakým jednoduchým způsobem hromadně spravovat. Ze všech operací, které se na stránkách běžně dějí je asi nejotravnější aktualizace jádra samotné Joomly, instalovaných rozšíření a kompletní, nebo rozdílové zálohování webů.

Oprava (nejen) hacknuté Joomly

Upozorňuji, že tento základní návod neřeší všechny vaše možné problémy s napadenými stránkami pokud napadení vzniklo vinou nezabezpečeného serveru, jste totální lajdáci, nebo nemáte administrátorský přístup k vašim stránkám. V první řadě byste měli mít k dispozici aktuální, čistou a nenapadenou zálohu vašich stránek. Tím si ušetříte spoustu následných starostí a práce. Dále je nutný plný přístup k administraci Joomly samotné, hostingu pro změnu hesel k FTP, databázi a případně hostingovému účtu.