Aktualizace joomla 3

Jestli jste vlastníkem nebo správcem více webů postavených na Joomla!, jste postaveni dříve nebo později před otázku, jak stránky nějakým jednoduchým způsobem hromadně spravovat. Ze všech operací, které se na stránkách běžně dějí je asi nejotravnější aktualizace jádra samotné Joomly, instalovaných rozšíření a kompletní, nebo rozdílové zálohování webů.

Eshopy zdarma pro Joomlu

V následujícím textu nehledejte žádné univerzální návody, nebo detailní informace. Pokusil jsem se jen krátce popsat použitelnost eshopů Virtuemart, Phoca Cart, J2Store, JoomShoppingredSHOP a Hikashop na první dojem...

Jak se stát úspěšným hackerem v Čechách

Vytvoření slušného překladu pro Joomla rozšíření zabere spoustu volného času a vyžaduje alespoň elementární znalosti daného rozšíření, funkcí a názvosloví překladu samotné Joomly a samozřejmě i znalostí jazyků a to jak původního, tak rodné češtiny.

Oprava (nejen) hacknuté Joomly

Upozorňuji, že tento základní návod neřeší všechny vaše možné problémy s napadenými stránkami pokud napadení vzniklo vinou nezabezpečeného serveru, jste totální lajdáci, nebo nemáte administrátorský přístup k vašim stránkám. V první řadě byste měli mít k dispozici aktuální, čistou a nenapadenou zálohu vašich stránek. Tím si ušetříte spoustu následných starostí a práce. Dále je nutný plný přístup k administraci Joomly samotné, hostingu pro změnu hesel k FTP, databázi a případně hostingovému účtu.

Transfer souborů.

Podívejte se do instalačního balíčku cs-CZ_joomla_lang_full_2xxxx.zip. Najdete tam pkg.cs-CZ.xml, site_cs-CZ.zipcs-CZ_TinyMCE.zip a admin_cs-CZ.zip.

Kompletní obsah (všechny soubory) z site_cs-CZ.zip nakopírujte přes FTP na web do složky /language/cs-CZ/.