Univerzální oprava instalace Joomly

Univerzální oprava instalace Joomly

Často se v dotazech na různých fórech setkáte s uživatelskými problémy typu: nejde instalovat rozšíření, aktualizovat Joomlu, nahrávat obrázky či soubory, ukládat položky,... objevují se chybová hlášení: 500 Internal server error, chyba databázové tabulky xy,... problémy s přihlašováním, odezva stránek při jejich správě a další a další.

Číst dál: Univerzální oprava instalace Joomly

Hromadné aktualizace a zálohování webů Joomla!

Aktualizace joomla 3

Jestli jste vlastníkem nebo správcem více webů postavených na Joomla!, jste postaveni dříve nebo později před otázku, jak stránky nějakým jednoduchým způsobem hromadně spravovat. Ze všech operací, které se na stránkách běžně dějí je asi nejotravnější aktualizace jádra samotné Joomly, instalovaných rozšíření a kompletní, nebo rozdílové zálohování webů.

Číst dál: Hromadné aktualizace a zálohování...

Jak zachránit hacknutou Joomlu

Oprava (nejen) hacknuté Joomly

Upozorňuji, že tento základní návod neřeší všechny vaše možné problémy s napadenými stránkami pokud napadení vzniklo vinou nezabezpečeného serveru, jste totální lajdáci, nebo nemáte administrátorský přístup k vašim stránkám. V první řadě byste měli mít k dispozici aktuální, čistou a nenapadenou zálohu vašich stránek. Tím si ušetříte spoustu následných starostí a práce. Dále je nutný plný přístup k administraci Joomly samotné, hostingu pro změnu hesel k FTP, databázi a případně hostingovému účtu.

Číst dál: Jak zachránit hacknutou Joomlu