Eshopy zdarma pro Joomlu

V následujícím textu nehledejte žádné univerzální rady, nebo detailní informace. Pokusil jsem se jen krátce popsat použitelnost eshopů Virtuemart, Phoca Cart, J2Store, JoomShoppingredSHOP a Hikashop na první dojem...

Phoca Cart

Phoca CartRyze český shop pro Joomla!. Podporovány jsou nejnovější webové technologie.

Čistý design umožňuje rychlé zorientování a příjemnou a přehlednou administraci.

A přestože je rozšíření (jak je ostatně u Phoca zvykem) kompletně zdarma, obsahuje všechny potřebné funkce a nástroje + funkce a nástroje, za které se běžně platí nemalé peníze. Lze si zdarma stáhnout i moduly pro různá zobrazení obsahu shopu a celé šablony vzhledu. Základní typy plateb jsou přes pluginy obsaženy již v základu a další se již objevují na serverech vývojářů třetích stran. 

Phoca Cart se svojí funkčností rozhodně řadí ke špičce mezi shopy pro Joomla!.

  • Stránky rozšíření: www.phoca.cz
  • Čeština a slovenština k rozšíření: www.bongovo.cz
  • Rok uvedení 2014
  • Podpora verzí Joomly 3, 4, 5

 

Virtuemart

VirtuemartShop zdarma pro Joomlu se nemusí nutně rovnat Virtuemart. Ale v české kotlině se to stává pravidlem. Hlavně pro velkou podporu ze strany domácích vývojářů a firem nabízejících například komplexní hotová řešení, nebo dílčí rozšíření na propojení s účetními programy nebo nabídkovými portály.

Virtuemart by měl být první po čem při vytváření shopu sáhnete, jenže jeho poměrně komplikované ovládání a nastavování nevyhovuje každému a v případě menších či lokálních shopů to vůbec nemusí být to pravé a vyplatí se poohlédnout po jiné variantě.

 

J2Store

J2StoreJ2Store překvapivě pro katalogizaci produktů využívá standardní články Joomly. Tato filosofie má svoje nesporné výhody. Nemusíte příliš zabývat vhodnou šablonou speciálně pro shop, vše přidáváte prakticky stejně jako články v Joomle a pokud někdo pracně budoval katalog postavený na článcích, promění jej na funkční obchod během krátké doby.

Z neplacených součástí získáte funkční shop, něco málo platebních pluginů a modulů pro zobrazení košíku a produktů. To nemusí být ale na závadu. Produkty jsou vlastně články, takže použití různých modulů pro zobrazení článků je prakticky neomezené.

 

JoomShopping

JoomShoppingZdarma čekejte základ shopu, tedy komponentu a nezbytné moduly, pluginy a jazykové verze, ale i pár funkcí za které se již běžně platí. K tomu se na internetu válí další moduly jiných autorů, takže není problém zadarmo vytvořit efektní a plnohodnotný obchod.

Vzhledem a ovládáním zapadne do vaší Joomly a tím je jeho ovládání příjemné a intuitivní. Přehlednost administrace ocení nakonec i webmasteři, zákazníci obsluhující si svůj shop se jej o poznání rychleji naučí ovládat.

Vhodný pro vytváření menších webshopů a pro začátečníky.

 

redSHOP

redSHOPDlouhé roky v betaverzi, později placená záležitost, dnes zdarma, ale se zamrzlým vývojem. Robusní shop nabitý funkcemi, které budete v základu u ostatních hledat marně. Narozdíl od ostatních se vám po instalaci nabídne spuštění průvodce nastavením. Jak je tato funkce užitečná oceníte, jakmile si prohlédnete skutečný rozsah možností administrace.

Určitě stojí minimálně za vyzkoušení pokud plánujete velký eshop, velkoobjemovou přepravu, prodej ve spojení s členstvím, nebo jen nechcete utrácet za rozšířené funkce. 

 

HikaShop

HikaShopJe zdarma a prý patří k oblíbeným, ale tím jeho výčet kladných vlastností pro free verzi končí. Po nainstalování váš čeká nepříjemná a nepřehledná administrace, kterou zaručeně nevylepšíte ani načtením "češtiny" z části prohnané přes Google translator. Všudypřítomné červené nápisy, že funkce je dostupná jen v placené verzi, dodělají dílo zkázy.

Celá komponenta, včetně modulů a pluginů je napsána tak, aby se s Joomlou moc nepřátelila. V položkách menu, modulech a pluginech jejich nastavení nenajdete. Pouze odkazy, které vás pošlou zpět do nastavení v administraci komponenty. Při nastavování nebudete za chvíli vědět, čí jste.

Stránky rozšíření: www.hikashop.com
Čeština k rozšíření: načtením v administraci
Rok uvedení 2010
Podpora verzí Joomly 1.5, 2.5, 3, 4