Jen s jedním obyčejným malým modulem s překlady vám v instalaci přibude navíc 154 zbytečných souborů, které zabírají přes 1 MB diskového místa. Nechtějte vědět, co obsahuje navíc komponenta :-)

Špatné, neúplné a nefunkční překlady tady asi nenajdete. A problémy, které někteří uživatelé s překlady a poctivě mi je hlásí, mají příčinu jinde. Ještě pořád existují autoři rozšíření, kteří z nějakého (mě nepochopitelného) důvodu, vkládají jazykové překlady přímo do instalací svých rozšíření.

Malá změna (nejen) designu

Malá změna designu (z angl., vyslov [dyzajn]) těchto stránek se stala nevyhnutelnou. Po létech provozu, "úpravičkách", instalací a odinstalacích funkcí a různého bastlení se web dostal do takřka nepoužitelného stavu.

Nepomohly ani zkušenosti s opravami. Nakonec se dostala ke slovu migrace dat do čisté instalace Joomla!

Momentálně by mělo být skoro vše funkční. Případné připomínky a problémy prosím hlaste na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Logo Joomla!

Do této doby bylo od roku 2005 vydáno 8 různých verzí redakčního systému Joomla!. Aby toho nebylo málo, na podzim roku 2011 došlo ke změně principu vydávání a číslování verzí. Tuto dost zmatečnou situaci jsem se snažil přehledně rozuzlit níže.

Velký úklid.

V rámci debordelizace na konci roku byly dokončeny všechny rozdělané překlady. Nově tu tedy najdete ke stažení překlady pro rozšíření:

Překlad

Kdyby jen jednou, ale tuhle otázku už jsem dostal vícekrát. Odpověď může být jednoduchá: nechybí.

Každá, zde vystavená čeština má vlastní instalátor. Měla by se tedy instalovat tradičním způsobem. Pokud máte mizerný hosting, nebo špatně nastavenou Joomlu, nemusí toto fungovat. Pak ovšem nezbývá, než nakopírovat překlad přes FTP. A tady je zřejmě kámen úrazu.

Uživatelé, kteří soubory překladu kopírují přes FTP, ať z důvodu nefunkční instalace v Joomle, nebo třeba proto, že "vyrábějí" z češtiny slovenštinu, byli zvyklí na jednoduché řešení. Soubory ze složky admin překopírovat do administrator/language/cs-CZ a soubory ze složky site nakopírovat do language/cs-CZ.