Překlady do slovenštiny

Chyba v kódu

 

Při nedávné kontrole jsem narazil v některých balíčcích překladů do slovenštiny na chybu v instalátoru, která částečně nebo úplně znemožňovala použití slovenštiny pro dané rozšíření.

Je zvláštní, že nejstarší takový balíček byl z roku 2016 a nenašel se jediný uživatel, který by na nefunkčnost upozornil.

Docela začínám uvažovat o ukončení vydávání slovenských verzí překladu... :-(

 

Čeština pro Joomla! 4 beta

Čeština pro Joomla! 4 beta

Kompletní instalace (zatím neoficiální) češtiny Joomla! 4 pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet připravovanou verzi v češtině je k dispozici.

Podrobný technický popis najdete přímo u souboru ke stažení: cs-CZ_joomla_lang_full_4.0.beta.zip

Budu rád pokud se najde pár dobrovolníků, kteří češtinu vyzkouší a otestují. Případné nalezené chyby, nesrovnalosti a závady hlaste sem do fóra, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Malá změna (nejen) designu

Malá změna (nejen) designu

Malá změna designu (z angl., vyslov [dyzajn]) těchto stránek se stala nevyhnutelnou. Po létech provozu, "úpravičkách", instalací a odinstalacích funkcí a různého bastlení se web dostal do takřka nepoužitelného stavu.

Nepomohly ani zkušenosti s opravami. Nakonec se dostala ke slovu migrace dat do čisté instalace Joomla!

Momentálně by mělo být skoro vše funkční. Případné připomínky a problémy prosím hlaste na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Neúplné a nefunkční překlady

Jen s jedním obyčejným malým modulem s překlady vám v instalaci přibude navíc 154 zbytečných souborů, které zabírají přes 1 MB diskového místa. Nechtějte vědět, co obsahuje navíc komponenta :-)

Špatné, neúplné a nefunkční překlady tady asi nenajdete. A problémy, které někteří uživatelé s překlady a poctivě mi je hlásí, mají příčinu jinde. Ještě pořád existují autoři rozšíření, kteří z nějakého (mě nepochopitelného) důvodu, vkládají jazykové překlady přímo do instalací svých rozšíření.

Číst dál: Neúplné a nefunkční překlady