Jedeme s novou Joomlou

PSPadJe to neuvěřitelné, ale už více než 2 roky zde nepřibyl žádný článek. To samozřejmě neznamená, že stránky jsou mrtvé. Naopak. Překlady se průběžně aktualizují, občas přibudou i pro další rozšíření a dokonce tu najdete i další jazyk - slovenštinu.

Návštěvnost stránek utěšeně roste, spolu s ní ovšem také pokusy o hackování a vkládání spamu. A boj s nezvanými návštěvníky je o to otravnější, čím zastaralejší systém. Právě proto proběhl upgrade na novou Joomlu 3x. Všechna stávající data se snad povedlo převést, takže stránky můžete používat tak, jak jste byli zvyklí...

 

 

jDownloads pro Joomla 3x

Komponenta pro stahování souborů jDownloads 3 je momentálně v beta verzi. A protože se blíží vydání release verze a došlo k výrazným změnám oproti minulým verzím, bylo třeba vydat i nový překlad tohoto rozšíření.

jDownloads 3.2.17 - český překladMomentálně je použití verzí jDownloads trochu zmatené. Pro Joomla 2.5 a 3.x lze používat různé verze:

Číst dál...

Nové překlady pro rozšíření od Phoca

 

Jednou za čas mě nazvedly ze židle překlady pro rozšíření Phoca. Vždy se našel někdo kdo alespoň nějakou komponentu přeložil, ale aktualizace a přidávání nových řetězců se již povětšinou nekonala. Ono udržet tempo s autorem Phoca rozšíření nemusí být vůbec jednoduché.

PhocaRozhodl jsem se tedy zkusit to "zvorat" úplně novým způsobem a pokusil se vytvořit úplně nové překlady těch nejpoužívanějších komponent, včetně jejich všech pluginů a modulů tak, aby byly použitelné pro nejnovější verze a přitom kompatibilní se staršími verzemi na Joomla 2.5.

Číst dál...

Verze a vývojový cyklus Joomly

Logo joomla!Do této doby bylo od roku 2005 vydáno 8 různých verzí redakčního systému Joomla!. Aby toho nebylo málo, na podzim roku 2011 došlo ke změně principu vydávání a číslování verzí. Tuto dost zmatečnou situaci jsem se snažil přehledně rozuzlit níže.

Číst dál...

První oficiální Joomla! Day v ČR

První oficiální Joomla! Day v ČR.1.3.2014 se na ČVUT v Praze - Fakulta informačních technologií‎ Thákurova 9, 160 00 Praha 6-Dejvice, koná první oficiální Joomla! Day v ČR.

Můžete se něco nového naučit, prezentovat svůj vlastní projekt pro Joomlu nebo se jen tak setkat s lidmi, kteří se Joomlou zabývají.