Každý trávíme letní měsíce jinak a protože slunce a exotických krajin mám plné zuby. Věnoval jsem čas překládání. Nově tu najdete překlady a updaty překladů ke stažení:

- zbrusu nový překlad komponenty, modulů i pluginů pro tuto komponentu.

- v nabídce je nový překlad, který odstraňuje chyby a překlepy a zároveň novinky, jako je třeba čeština pro modul jDownloads Last Downloaded Files.

 

 - konečně jsem se dokopal dokončit překlady komponenty JEvents a to včetně všech základních modulů (JEvents Calendar, JEvents Legend, JEvents Latest, JEvents Filter, Switchview a pluginů (EventSearch, JComments). Z této práce vznikla i modifikace překladu pro Joomlu 1.5, která je dokonce kompletnější.
JEvents je totiž minimálně pro překládání taková jedna velká čuňárna...

 - doplněny nové řetězce pro chystané novinky v tomto rozšíření. A doplněny i rozsáhlé překlady předpřipravených souborů, které ještě v instalaci nenajdete. Mají značení CLAN, ale k jakým vylepšením budou sloužit, zatím netuším.

 - překlady byly doplněny o nové řetězce podle poslední verze. Otázkou je, zda v této práci pokračovat. Autoři se k českému překladu po dlouhý čas neměli a v okamžiku kdy jsem tento zveřejnil, stala se čeština součástí instalace... Pokud byl počin impulsem k doplnění češtiny, zvažuji, že se pustím do překladu JoomSEF, ten je v příšerném stavu a jeho (dnes částečný) překlad pochází z dob Joomla 1.0...

 - brzy poté, co vyšla nová verze Listbinga pro J2.5, objevil se zde i překlad komponenty, modulů (Listbingo Categories, Listbingo Search Module, Region Module, Listbingo Alpha Search, Listbingo Alert, Listbingo Country, Listbingo Region a Tag Cloud Module.) a pluginů základní instalace Listbingo. Uživatelská i administrátorská část.

 - Čeština pro komponentu a plugin PBEvents, která slouží k registrování účastníků na akce. Formuláře s přihláškou na akce mohou být snadno začleněny do každého článku, který si zvolíte, pomocí přiloženého pluginu.

 - překlad vznikl hlavně pro doplnění, tuto komponentu na PM zprávy můžete použít v rozšíření Disscussions. Čeština se tedy může hodit.

 - QuickDownload je komponenta pro stahování souborů pomocí kódů a unikátních odkazů. A protože jsem něco podobného potřeboval, vytvořil jsem i překlad, je vám k dispozici.

 - nelekejte se, opravdu jsem se nepustil do překladu této komponenty. Pouze mě naštvalo, že i když opravy překladu Virtuemartu jsou pomalu na denním pořádku, část administrace je stále anglicky. Pokud tedy nejste spokojeni, že váš Virtuemart nemluví tak úplně česky, nainstalujte si tento překlad knihovny Akeeba Live Update. Bude doplněna nejen chybějící čeština ve Virtuemartu 2, ale i čeština pro Virtuemart 2 All In One installer!

- Upravena čeština pro komponentu, moduly a pluginy. Tato čeština je sice součástí instalace rozšíření, ale pokud si ji nainstalujete odtud, budete rychleji upozorněni na případné změny překladu mezi vydáváním jednotlivých verzí.


V září se pak můžete těšit na překlady několika dalších rozšíření pro Joomla. Zásadní novinkou na webu je nutnost registrace před stahováním souborům překladů. Budu rád za jakékoli připomínky, buď do fóra, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..