Aktualizace se zdá u nejnovější verze 2.5.x triviální záležitostí. Stačí přeci kliknout na tlačítko a Joomla se sama zaktualizuje na poslední verzi. Tato vymoženost je ale dostupná, pokud váš webhosting tuto formu aktualizace podporuje.

Pokud není možné provést aktualizaci přímo ze serveru, zbývá stále dost možností a postup je totožný, jako při instalaci jakéhokoli jiného rozšíření:

  1. Stáhněte si poslední verzi (nebo rozdílový balíček) Joomla do vašeho PC. Následně v administraci vaší Joomly ve Správce rozšíření: Instalace vyberte Nahrát soubor s balíčkem, vyhledejte cestu ke staženému balíčku a klepněte na Nahrát & Instalovat. Po dokončení instalačního procesu, bude vaše Joomla v aktuální verzi. Tento postup můžete použít i pro downgrade, když se z nějakého důvodu chcete vrátit k nižší verzi Joomla.
  2. Pokud se nezdaří ani instalace z PC, můžete zkusit balíček nakopírovat do složky TMP (před nahráním ji vyčistěte od případného balastu) vaší Joomly a v Správce rozšíření: Instalace vyberte Instalovat ze složky. Po dokončení instalačního procesu, bude vaše Joomla v aktuální verzi. I při instalaci ze složky se vám mohu vyskytnout chybová hlášení a instalace se nezdaří, zpravidla stačí smazat obsah složky TMP a nahrát do ní celý obsah instalačního ZIP (se zachováním struktury). Následně lze opět spustit Správce rozšíření: Instalace vyberte Instalovat ze složky.
  3. Z nějakého důvodu se může stát, že obě předchozí metody selžou, můžete ještě vyzkoušet v Správce rozšíření: Instalace - Instalovat z URL, kde zadáte plnou cestu k instalačnímu balíčku, který je uložený na jiném serveru. Ale s velkou pravděpodobností, pokud všechny předchozí pokusy selhaly, nebudete úspěšní.

Naprosto poslední možností, kterou ani oficiální manuál nezmiňuje, je aktualizovat stejně, jako u předchozích verzí. Přes FTP nakopírujte, se zachováním struktury, kompletní obsah rozdílového balíčku, nebo balíčku s plnou instalací J2.5.x, do rootu vaší Joomly. Z kopírování vynechte soubor joomla.xml a pokud jste použili pro aktualizaci balíček s plnou instalací, z kopírování vynechte složku installation! Pokud se vám je již podařilo nahrát, prostě je na webu smažte.

Pro urychlení, zjednodušení a eliminaci chyb, použijte nahrání celého ZIPu a jeho následné rozbalení.

Po nahrání souborů se přihlaste se v administraci do Správce rozšíření: Databáze a pokud tam jsou chyby, opravte je tlačítkem Opravit. Nová verze verze může obsahovat i nové doplňky, přejděte tedy i do Správce rozšíření: Pátrání a zkuste vyhledat rozšíření, která se nenainstalovala (Pročistit mezipaměť - Pátrání - Instalovat). Kontrolu databáze a nových nenainstalovaných rozšíření, se vyplatí dělat při všech typech aktualizací!

Nezapomeňte nainstalovat i poslední verzi češtiny! A hlavně nezapomeňte, stejně jako před jinými operacemi na vašem webu, zálohovat! Výše popsané postupy lze použít i pro upgrade z J1.7.4 na J2.5.x.

Správce rozšíření: Instalace

Správce rozšíření: Kontrola databáze
 
  Správce rozšíření: Pátrání