R AntispamSe spamem se potkal každý, kdo umožnil návštěvníkům svých stránek vkládat a zveřejňovat nějaký obsah. Návštěvní knihy, fóra, ale i diskuze pod články jsou magnetem pro neúnavnou armádu robotů a placených uživatelů, kteří zahlcují vaše stránky nesmyslnými příspěvky.

Poznámka: pokud jste nikdy neměli se spamem na vašich stránkách co do činění, rovnou je smažte. Když nestojí za námahu ani výše zmíněným, pak už nikomu.


Částečným řešením může být povinná registrace uživatelů, používání jen takových komponent, které poskytují nějakou ochramu proti spamu a zapnutí captcha u formulářů. Jenže ani to nemusí být stoprocentní a řada uživatelů se v nastavení po různých rozšířeních "ztrácí".

Přitom existuje řada komponent a pluginů specializovaných na boj se spamem. Jednou z nejzajímavějších (a zdarma) je R Antispam (dříve také SpamFighter, jAntispam) od www.ratmilwebsolutions.com, která vám může pomoci zbavit se nepříjemného spamu na vašich stránkách.

R Antispam je jedinou komponentou pro Joomla!, která používá Bayesiánské algoritmy a ve spojení se službami Akismet můžete jeho účinnost ještě zvýšit. Podporuje integraci do diskuzních fór Kunena, Ninjaboard, ccBoard, komentářů K2 a prakticky jakýchkoli dalších rozšíření. Stačí jen zapnout funkci "Kontrolovat vše" a nadále budou kontrolovány na výskyt spamu všechny uživatelské vstupy na stránkách. Typicky například kniha návštěv.

R Antispam umožňuje zprávy vyhodnocené jako spam nejen blokovat, ale i výsledky dále zpracovávat a používat. Například automaticky zakazovat uživatelské účty spamerů, vytvářet seznamy zakázaných IP adres, vytvářet blacklisty a whitelisty a zobrazovat a odesílat textové informace.

Vřele tento nástroj doporučuji vaší pozornosti.

Komponenta ke stažení: R Antispam
Čeština ke stažení: R Antispam (čeština)