Total commander vs. Joomla

Více
15. úno 2012 21:32 #2 napsal Bong
Total commander vs. Joomla vytvořeno Bong

Total Commander je skvělý správce souborů a vzhledem k tomu, že jsem jeho letitý uživatel (legální licenci na TC, tehdy WC jsem měl dřív než na Windows), mě vždycky nadzvedávají ze židle prohlášení o jeho nepoužitelnosti a nebezpečnosti. Zpravidla v souvislosti s vestavěným FTP klientem.


Léta omílané polopravdy se týkají nezabezpečeného ukládání hesel a špatného přenosu souborů přes FTP. O co vlastně jde?

Na TC se pro jeho masovou rozšířenost před lety zaměřili vykradači hesel a využili jeho tehdejší slabiny. Z počítače vám byly z nezabezpečeného souboru zcizeny uložené přístupové údaje k vašim FTP účtům. Následně docházelo k napadení vašich webových stránek a jejich obsah byl nahrazen cizím. V případě "špatně" přenesených souborů se jedná o nesprávně použité nastavení při FTP přenosu: Převést názvy souborů na malá písmena.

Nové verze TC ukládají hesla šifrovaně za použití jednoho hlavního hesla. Pokud je uživatel lempl a šifrování nepoužívá, není to vina TC.

Pokud jste kdykoli v minulosti používali uložení hesel na FTP na starých verzích TC, nebo jste je neměli zašifrovány a ochráněny heslem, ZMĚŇTE JE! Nikdy nevíte zda již nebyla ukradena a neleží v nějaké databázi. Jednou na ně řada dojde a vy se pak budete divit, co vám ze stránek zbylo!

U problému s převodem názvů na malá písmena je chyba vždy na straně uživatele. Funkci musí totiž zapnout, implicitně je vypnutá.

Je třeba ovšem říct, že zaškrtnout nechtěně tuto diskutovanou volbu "Převést názvy souborů na malá písmena" je neuvěřitelně snadné. V potvrzovacím dialogovém okně přenosu ji dělí od tlačítka OK, nebo Storno pouhé 3-4 pixely. Malé "netrefení se" myší pak způsobí nemalé problémy a nemusíte si ani všimnout, že máte přejmenování aktivní. Nejjistější je používat manager za pomoci klávesových zkratek, ale to dnes dělá (a hlavně umí) málokdo.

Problém je tedy u uživatelů, ne v programu samotném...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

  • freez
  • Avatar uživatele freez
14. dub 2012 21:44 #64 napsal freez
Odpověď od freez na téma Re: Total commander vs. Joomla
Mám s TC stejné zkušenosti a používám ho leta, je to jak píšeš, není to programem ale uživatelem. Pravda ale je, že v jedné staré verzi jsem problém s ukládáním resp. následným zcizením hesla a údajů měl. Používáš i Filezilu? jak by si jí hodnotil ve srovnání s TC ?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
16. dub 2012 17:57 #69 napsal Bong
Odpověď od Bong na téma Re: Total commander vs. Joomla
Staré verze TC, ty které neumožňují šifrování hesel a jejich ochranu hlavním heslem, jsou děravé. Ale to i současná, pokud se ukládají hesla bez ochrany. Na druhou stranu je způsob průniku již znám a antiviry jakous takous ochranu poskytují (nepokoušel bych to).

FileZillu nepoužívám, nemohu srovnávat.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Related topics

Topic subjectRelevanceDate of latest post
Schéma databází Joomla1neděle, 12 únor 2012
Chybí index,follow kódu stránek Joomla 2.5.11neděle, 12 únor 2012
Technické požadavky na provoz Joomla1sobota, 11 únor 2012
RSS kanál ze všech článků v Joomla1neděle, 12 únor 2012
Začátky s CMS Joomla1sobota, 11 únor 2012
Vygenerováno za 0.279 sekund
Powered by Kunena fórum